Kaip pasiruošti vestuvėms? Praktiniai patarimai ruošiantis šventei

 
 
Vestuvės – didžiausia gyvenimo šventė. Kadangi daugeliui (aišku, kaip jau kam pasiseka) jos būna tik kartą gyvenime. Todėl, ko gero, nereikia nė sakyti, jog visi trokšta šią šventę pasidaryti vienintelę ir nepakartojamą. Kasmet tenka sudalyvauti 35-40 vestuvių (neišsigąskite – ne kaip jaunikiui; užsiimu vestuvių fotografija bei planavimu), todėl jaučiu pareigą pasidalinti savo įspūdžiais ir patarimais, kurie (tikiuosi) bus naudingi būsimiems jaunavedžiams, planuojantiems savo šventę. Žinoma, viską sudėti į nedidelį straipsnelį yra neįmanoma, tačiau pagrindinius ir dažniausiai pasitaikančius klausimus pasistengsiu apžvelgti. Linkiu kantrybės skaitant.

 

 Planavimas.

Gera šventė turėtų prasidėti nuo jos planavimo. Labai svarbu žinoti, kokios norite šventės, ką galvojate vestuvių dieną nuveikti, kur nuvykti ir t.t… Be abejonės, šventės planavimu ir organizavimu dažnai užsiima planuotojai (kurie tikrai itin smarkiai palengvina jauniesiems tiek prieš vestuves, tiek jų metu), tačiau pirmiausia patys turėtumėte nuspręsti, ką norėtumėte matyti savo šventėje. Viskas prasideda nuo mažiausių smulkmenų apie kuriuos net nepagalvojate, kol neatsiduriate šventėje, kurioje vienas kaltininkas yra su kostiumu, o kitas – dažniausiai su balta suknele :).  Patikėkite, labai skiriasi jaunųjų nuotaika, kai viskas būna gerai suorganizuota ir padaryta laiku, ir kai jaunieji savo šventės dieną skuba savo automobiliu parsivežti jaunosios puokštę iš floristų. Negana to, grįždami turi paimti tortą  iš kepyklos (kuris neretai vežant dar ir „apvirsta“) bei paskambinti liudininkams, kad šie nepamirštų atsivežti savo žalios spalvos asmens dokumentų į ceremoniją :).  Norint išvengti daugybės nesklandumų, kurių paminėjau tik mažytę dalį, rinkitės vestuvių planuotojus arba žmones, kurie dažnai lankosi vestuvėse ir žino kur,  kas,  kada ir kaip turėtu vykti, taip turėsite gerokai mažiau rūpesčių. Galite paprašyti ir savo draugų pagalbos organizuojant šventę. Jie dažnai padeda daug daugiau, nei patys galite tikėtis. Taip pat vis daugiau vestuvių vyksta penktadienį. Taip gerokai lengviau rasti tiek laisvą norimą šventės vietą, tiek fotografą ar laisvą valandą bažnyčioje. Be to, darant savo šventę penktadienį galima ir gerokai sutaupyti – dažniausiai visi yra linkę padaryti nuolaidų, kadangi šeštadieniai ir taip visi užimti, o penktadienių dar būna laisvų.

 

Vestuvių dienos scenarijus.

Dar vienas patarimas – neapkraukite savo dienos scenarijaus labai dideliu kiekiu skirtingos veiklos. Patikėkite, yra labai sunku per dieną suspėti pabūti porą valandų su savo artimaisiais ar draugais gamtoje, pasakyti padėkas tėvams, svečiams ir artimiesiems, bažnyčioje pasakyti „ne“ (visgi dauguma atvejų (visų laimei) pasakoma „taip“), skirti laiko fotosesijai ar pasifilmavimui, pasivažinėti limuzinu (ar kita brangia ar pigesne transporto priemone),  pajodinėti žirgais. Be viso to dar gali tekti nuveikti daugybę kitų dalykų, tokių kaip torto pjaustymas, puokštės metimas, tostų sakymas bei bučiavimas nesuskaičiuojamą daugybę kartų tiek prieš fotografus, tiek prieš svečius. Laukiančius kuo saldesnio bučinio 🙂 … Gal aš kiek ir perdedu, bet viskas tik dėl to, kad žvelgiant pro spalvotą humoro prizmę, daug lengviau gyventi :).

 „Ne pinigų suma padaro šventę gerą, o Jūsų nuotaika, santykiai, pasiruošimas, lūkesčiai, na ir be abejonės – svečiai…“

www.saparis.lt vestuviu fotografai (10)

Transportas, maistas ir gėrimai.

Vestuvės, kuriose dalyvauju, labai skiriasi vienos nuo kitų: vieni renkasi ištaigingus brangius automobilius, kuriais važinėja vestuvių dieną, kiti važiuoja savo nuosavu automobiliu. Ir iš patirties galiu pasakyti, kad abu atvejai yra geri. Svarbiausia – nevairuokite patys. Vestuvių dieną švęskite, o ne būkite vairuotojais. Taip pat nerekomenduoju šventės išvakarėse patiems tepti sumuštinius – patikėkite, Jūs tam tikrai neturite laiko. Tačiau maistu bei gėrimais vis tiek reikia pasirūpinti. Tai ypač svarbu tuo atveju, kai su svečiais praleidžiate didžiąją dienos dalį (leidžiate laiką gamtoje ar kur kitur). Labai svarbu ne tik aiškiai žinoti, kokia veikla svečiai užsiims, kol jūs fotografuojatės ar filmuojatės, bet ne ką mažesnį dėmesį reikėtų skirti jų pavaišinimui. Juk labai sudėtinga išbūti visą karštą vasaros dieną nevalgius ir neatsigėrus vandens. Pasėkmės? Galvos skausmas, dehidratacija, bloga nuotaika ir t.t… Nelinkiu to patirti 🙂

www.saparis.lt vestuviu fotografai (16)

Sveikinimai, svečių veikla bei kiti dalykai.

Gal negražu taip sakyti, bet manau yra tokia šventės dalis, kai tikrai didžioji dauguma trokšta, jog jie kuo greičiau baigtųsi. Tai – sveikinimai :). Todėl kartais liūdna matyti, kai jaunieji klauso sveikinimų 1-1,5val (nepameluosiu sakydamas, jog yra buvę ir ilgiau). Kodėl taip nutinka? Visų pirma, svečiai turi ribotą kiekį informacijos dar iki šventės apie tai,  kur ir kada vyks sveikinimai bei kiti smagūs dalykai. Todėl dalis svečių pradeda sveikinimus iškart po ceremonijos, o likusi dalis planuoja tai daryti vakaro metu. Todėl, kad ir kaip nepatogu visiems atrodytu, bet atsiranda „dvigubi sveikinimai“ – po ceremonijos bei vakarinėje dalyje. Viso to galima išvengi tiesiog iš anksto informavus svečius apie dienos eigą, scenarijų. Tokiu būdu galima išvengti ir daugybės papildomų klausimų: kur dabar važiuosime? O ar dabar jau į sodybą? Ar mums yra nakvynė, ar po šventės važiuosime namo?… Tokie ir dar daug kitokių klausimų Jūsų gali laukti iš svečių, jei jie itin tiksliai nežinos kas, kur, kada ir kodėl vyks šventės metu. Mano patarimas – išsiųskite visiems be išimties svečiams trumpą dienos scenarijų su tiksliomis vietomis, tiksliu laiku bei dienos eiga. Tada visiems bus daug paprasčiau orientuotis situacijoje.

Na ir pabaigai dar keletas praktinių patarimų Jums:

  • – Batelius bent keletą valandų avėkite dar gerokai prieš vestuves;
  • – Nepamirškite žiedų bei asmens dokumentų (priminkite apie dokumentus ir liudininkams);
  • – Nekabinkite balionų ant automobilių – 95% atveju važiuojant jie tiesiog nukris;
  • – Gerai apgalvokite, kur būsite dienos metu, jei bus blogas oras ar lietus;
  • – Pasilikite laiko vėlavimams vestuvių dienos metu;
  • – Jei Jūsų svečiai į šventę ateis su mažamečiais vaikais, paprašykite svečių, kad jie vaikučiais pasirūpintų (dar geriau, jei vaikai nepradėtų valgyti jaunavedžių torto iki 24val 🙂 );

www.saparis.lt vestuviu fotografai (18)

Linkiu visiems nuostabios šventės ir kuo įsimintinesnių akimirkų visam gyvenimui.

P.S. Dar liko keletas laisvų datų vestuvių fotografijai 2018m sezonui 🙂 www.saparis.lt/vestuves

Tomas Saparis

www.saparis.lt

Straipsnį galite rasti ir „delfyje“ 🙂 Nuoroda – delfi.lt

Vestuvių fotografas vilniuje; vestuviu fotografai vilniuje, Vestuvių fotografas; Vestuvių nuotraukos; Fotografai Vilniuje; Fotografai Klaipėdoje, Vestuvių fotografija;  Nuotraukos per 10 dienų, krikštynų fotografas, wedding photographer, patarimai vestuvems, kaip padaryti vestuves, vestuviu planavimas, vestuviu tema, vestuviu organizavimas, vestuviu organizatoriai, vestuviu muzikantai, vestuviu vedejai, limuzinas, kaip ruostis vestuvems, kaip planuoti vestuves, kaip pasirinkti vestuviu data, vestuves penktadieni, vestuves vilniuje, vestuves kaune, vestuves klaipedoje, vestuviu fotografai, fotografas vestuvems, vestuvines sukneles, vestuviniai sveikinimai, vestuviniai tortai, jaunoji, nuotaka, jaunikiskaip pradeti ruostis vestuvems, wedding images, wedding pictures, vestuviniai ziedai, vestuvių planuotojas, vestuvių planuotoja, vestuvių palnuotojai; www.saparis.lt, delfi.lt, alfa.lt vestuves.lt planuokpati.lt vestuves Tomas Saparis..